Poprzedni

Następny

Rajd Duch Puszczy powrócił do Gródka po dwuletniej przerwie. I był to powrót, jak to sie mówi, "z przytupem". Zresztą, liczby mówią same za siebie
Jak co roku pod koniec października na Suwalszczyznę zjeżdżają sie miłośnicy jazdy offroad na największą w regionie imprezę przeprawową, czyli Zmota Challenge. W tym roku
Pod koniec września w okolicy Kolna odbył się po raz trzeci rajd organizowany przez Hunt 4x4. To bardzo młoda impreza, ale z każdą edycją przyciąga

SUValska Przygoda

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

22 marca 2021

Marcowe Roztopy to pierwsza w tym roku zorganizowana przez nas wyprawa off road. Tym razem zaplanowaliśmy trasę po południowej części Suwalszczyzny i ziemiach należących niegdyś do zakonu Kamedułów. Teren nie jest wymagający, ale za to po drodze mnóstwo jest miejsc, w których warto się zatrzymać. W sam raz na wyprawę o charakterze rodzinnej turystyki offroadowej. 

 

Marcowe Roztopy - off road wersja "light"

 

Jest marcowy, zimny poranek. Zaraz zacznie padać. Zresztą śmialiśmy się z siebie, że na tydzień przed wyprawą najczęściej, obsesyjnie wręcz sprawdzaną aplikacją jest ta z prognozą pogody.

Tym razem zabraliśmy w podróż dziesięć załóg. Część z nich dopiero zaczyna swoją przygodę z off road, ale na szczęście przejazd nie był trudny pod względem technicznym. 

 

Trasa Wyprawy

 

Trasa prowadziła obrzeżami Wigierskiego Parku Narodowego, przez równinę i Puszczę Augustowską. Odwiedziliśmy kilka historycznych miejsc, w tym Klasztor Kamedułów w Wigrach. O każdym z nich staraliśmy się opowiedzieć coś ciekawego, co niekoniecznie można odnaleźć w popularnych przewodnikach. Niestety momentami trzeba było bardzo mocno skracać opowieść, ponieważ zacinający wiatr i śnieg niekoniecznie nastrajają do słuchania.

 

Na szczęście w drugiej części dnia pogoda okazała się łaskawsza i nawet wyszło słońce. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem nad brzegiem jeziora. 

 

 

Rodzinna Turystyka Offroadowa

 

Zawsze planując trasę wyprawy off road bierzemy pod uwagę fakt, że coraz więcej przyjeżdża do nas ekip, w których są dzieci. Cieszy nas to tym bardziej, że nasze wydarzenia utrzymane są w charakterze rodzinnej turystyki offroadowej. Ale o tych najmłodszych uczestników  trzeba szczególnie zadbać, bo nuda potrafi popsuć każdą podróż. Tym razem dzieci dostały różne zadania do wykonania podczas jazdy a przy ognisku czekała na nie mała niespodzianka. 

 

 

Pssst... Chcesz podejrzeć, gdzie szukamy inspiracji do następnej wyprawy? 

 

 

 

Majowa wyprawa off road pod hasłem SUValska Dalecyja już niedługo.

 

Zabieramy ze sobą tylko dziesięć aut, więc jeśli

marzy Ci się wypad na Suwalszczyznę -

NIE CZEKAJ!

 

❗❗❗Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc - wypełnij zgłoszenie już dziś. ❗❗❗

 

 

 

Suwalszczyzna off road, wyprawa 4x4, Marcowe Roztopy 2021

Marcowe Roztopy 13.03.2021, czyli wyprawa off road w wersji "light"


RODO

Szymon - pomysłodawca projektu SUValska Przygoda, odpowiedzialny za wytyczanie tras, założyciel i autor strony, fotograf

tel. +48 790 500 950

suvalska.przygoda@gmail.com

Ewelina - współtwórca strony, poszukiwacz informacji, odpowiedzialna za opracowanie przewodników, fotograf

tel. +48 789 347 606

suvalska.przygoda@gmail.com