Poprzedni

Następny

Rajd Duch Puszczy powrócił do Gródka po dwuletniej przerwie. I był to powrót, jak to sie mówi, "z przytupem". Zresztą, liczby mówią same za siebie
Jak co roku pod koniec października na Suwalszczyznę zjeżdżają sie miłośnicy jazdy offroad na największą w regionie imprezę przeprawową, czyli Zmota Challenge. W tym roku
Pod koniec września w okolicy Kolna odbył się po raz trzeci rajd organizowany przez Hunt 4x4. To bardzo młoda impreza, ale z każdą edycją przyciąga

SUValska Przygoda

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

27 sierpnia 2022

Offroad w Raszągu zagościł już po raz dziewiętnasty za sprawą legendarnej imprezy Przeprawa o Puchar Sołtysa. Czas zatem na krótkie podsumowanie - koniecznie przeczytaj do końca. 

 

Słyszysz Rasząg - myślisz offroad

 

Sierpień. Upalne, piątkowe popołudnie. Na rajd w Raszągu wybraliśmy się z kamerą i aparatem drugi raz. Na bazie wzmożony ruch. Trwa plombowanie samochodów. Co chwilę słychać, jak witają się między sobą zawodnicy. Jest świetna atmosfera, bo ludzie przyjechali tu po prostu się pobawić i zdrowo porywalizować. 

 

Dzień pierwszy - nocny offroad

 

Zaczyna się odprawa, za chwilę wszyscy ruszą w teren na nocny etap. Organizator przygotował sporo nowych terenów. Mimo suszy szybko okazało się, że nie będzie to "lajtowy" offroad. Pętla, którą mieli pokonać zawodnicy z każdym kolejnym okrążeniem robiła się coraz trudniejsza. A liczyła się liczba okrążeń przejechanych w czasie trzech godzin. Momentami robiło się dośc nerwowo, a zamiast adrenaliny pojwiało się zmęczenie.

 

Po trzech godzinach jazdy zawodnicy zakończyli zmagania z terenem. Dla wielu zaczął się jendak wyścig z czasem, by usunąć usterki i rano pojawić się na linii startu.

 

Dzień drugi - rajd w tropikach

 

Około ósmej rano było już niesamowicie gorąco, więc warunki do jazdy nie do końca sprzyjające. Ale wiadomo - offroad się nie boi pogody. Ale lekko nie było - samochody się przegrzewały, kurz był wszędzie a pot leciał wiadomo, gdzie. I powiem Ci jedno - było co robić. Rajd przygotowany był jak zawsze profesjonalnie. Tereny były bardzo zróżnicowane - od suchych sosnowych lasów, przez strome trawersy  i bagna aż po odcinki, gdzie auta dosłownie pływały. 

 

Walka trwała do późnego popołudnia. Nie wszystkim udało się ukończyć rajd. Tradycyjnie przyznano puchary Największego Pechowca Rajdu i Fair Play. A że klimat rajdu i to, co się działo trudno jest oddać słowem pisanym - koniecznie zobacz reportaż z tego wydarzenia na naszym kanale na YouTube.

 

 

Pełną klasyfikację znajdziesz tutaj. Zwycięzcom gratulujemy i widzimy się za rok!

 

 

 

 

 

 

Przeprawa o Puchar Sołtysa Rasząg - XIX edycja rajd offroad

Dziewiętnasta edycja rajdu Przeprawa o Puchar Sołtysa, czyli offroad w Raszągu


RODO

Szymon - pomysłodawca projektu SUValska Przygoda, odpowiedzialny za wytyczanie tras, założyciel i autor strony, fotograf

tel. +48 790 500 950

suvalska.przygoda@gmail.com

Ewelina - współtwórca strony, poszukiwacz informacji, odpowiedzialna za opracowanie przewodników, fotograf

tel. +48 789 347 606

suvalska.przygoda@gmail.com